Okna a dveře které nebudete chtít měnit

Nechte se hýčkat !

Kvalitní nemusí znamenat nedostupné

 

 Společnost KTO Realiy Vám v souvislosti se sortimentem nabízí následující služby:

  • kalkulace + poradenství
  • zaměření
  • montáž, demontáž a zednické zapravení
  • záruční i pozáruční servis 

 

KALKULACE, PORADENSTVÍ
Kromě zpracování cenové kalkulace oken , které je dnes skoro u všech dodavatelů oken samozřejmostí, Vám chceme nabídnout i poradenství v této oblasti.
 Pokud stojíte před rozhodnutím, jaká okna zvolit, a přemýšlíte nad estetickými a funkčními vlastnostmi, velice rádi vám poskytneme několik následujících rad a tipů, jak na nová okna při jejich výběru nahlížet.
V první řadě je třeba myslet na účel nových oken. Pokud hledáte okna do užitných prostor – do garáže, zahradního domku nebo na chodbu v neobydlených prostorách, vaše nároky na vlastnosti oken budou zcela jiné než nároky na okna v obytných prostorách.
Výběr dle tepelných vlastností oken
Základní hodnotu tvoří prostup tepla oknem (Uw), která vyjadřuje, jaké množství tepla uniká celým oknem (tedy rámem Uf, sklem Ug a distančním rámečkem ψg). Tuto hodnotu volíme vždy nižší než 1,3 Wm-2K-1 Někteří neseriózní dodavatelé oken uvádí pouze tepelné parametry rámu či zasklení – je nutné si dávat pozor a srovnávat stejný typ hodnot.
Výběr dle náročnosti prostředí - Hluk; Prach; Vlhkost; Vítr
Pokud se Vaše stavba, nachází v prostředí náročném na hluk, prach, hnaný déšť nebo silný nárazový vítr, nebo je do těchto podmínek orientovaná část Vaší stavby, je dobré zvolit okna, která mají vylepšené izolační vlastnosti díky prvkům, které spolehlivě těsní (např. protihlukové sklo, středové těsnění..) 
Výběr dle pocitu většího bezpečí
Dnes je možné zvolit okna, která mají zvýšený počet bezpečnostních prvků. Naše okna mají ve standardu 2 bezpečnostní uzavírací body celoobvodového kování okna a bezpečnostní kličku, které svoji konstrukcí zvyšují odpor proti vypáčení křídla oken z rámu. Pro větší pocit bezpečí Vám doporučujeme místo standardních skel bezpečnostní lepené sklo, jež má v okenní tabuli nalepenou speciální fólii, která zabraňuje roztříštění skla na kousky a jeho vypadnutí z křídla po nárazu do skla.
ZAMĚŘENÍ
V případě zájmu o naše okna je pro nás samozřejmostí bezplatné zaměření stavebních otvorů Vašeho domu. Během tohoto zaměření jsme připraveni zodpovědět Vaše další otázky, na základě zkušeností poradíme s členěním oken, smyslem otevírání oken, zkrátka tak, aby jste byli s novými okny a jejich obsluhou spokojeni. Na základě tohoto zaměření přepracujeme kalkulaci a dle oboustranné dohody připravíme k podpisu smlouvu o dílo.
MONTÁŽ, DEMONTÁŽ A ZEDNICKÉ ZAPRAVENÍ  
 
Kromě odborné montáže a následného seřízení oken a dveří pro zajištění bezpečného a hladkého chodu všech součástí  Vám nabízíme i demontáž stávajících oken a jejich likvidaci v souladu s příslušnými zákonnými předpisy.
Dále si u nás můžete (i dodatečně) objednat zednické zapravení (úprava špalet po montáži , vnitřních i vnějších omítek). S výměnou oken také bezprostředně souvisí i výměna vnitřních a venkovních parapetů.
 
Zde si můžete přečíst jak se na takovou výměnu oken a dveří připravit:
 
Montáž oken a dveří se provádí zpravidla zevnitř místnosti. Proto je potřeba v místnosti, ve které se výměna provádí, připravit volný přístup a dostatečný prostor v okolí montáže okna nebo dveří. Vybavení místnosti, u kterého by mohlo dojít při montáži k poškození, je třeba vystěhovat, posunout mimo pracovní prostor. Veškeré vybavení, jež v místnosti zůstane, je potřeba chránit před poškozením zakrytím nebo jiným vhodným způsobem. Rovněž podlahy (dlažba, parkety, plovoucí podlahy, atd.) je nutné chránit.Při bourání původního okna nebo dveří dojde k jejich znehodnocení. V případě, že chcete stará okna (dveře) zachovat, musíte si demontáž zajistit sami (při této činnosti však zpravidla dochází k většímu poškození omítky, podezdívky a fasády, což není vždy nejvhodnější volba).

Zachovat původní venkovní a vnitřní parapety lze pouze v ojedinělých případech, kdy to stavební dispozice dovoluje. Původní žaluzie a sítě proti hmyzu však nelze z důvodu jiných rozměrů nových oken znovu použít. Z našich dlouholetých zkušeností však doporučujeme k novým oknům a dveřím dodávat nové doplňky, což oceníte až po dokončení a zhodnocení všech prací.

Mějte, prosím, na paměti, že výměna oken a dveří je stavební činnost, při které dochází k zvýšené prašnosti, produkci stavebního odpadu a pohybu montážních pracovníků v budově.

Zde si můžete přečíst postup montáže: 
 
Po příjezdu nejdříve rozneseme nová okna a dveře co nejblíže starým prvkům – to budou příští montážní otvory. Následně provedeme demontáž starých křídel a rámů, jejich odnos a likvidaci, a poté přípravíme montážní otvory: upravíme je k přesnému usazení nových prvků, začistíme, případně napenetrujeme (pro lepší přilnavost). Rámy nových oken a dveří usadíme a důkladně vyvážíme. Jakmile zajistíme jejich přesné uchycení ve všech rovinách, upevníme je (šrouby nebo kotvami) a obvod zapěníme polyuretanovou (PUR) pěnou. Potom nasadíme nová křídla, provedeme důkladné seřízení celého prvku (těsnících gum, dorazů a zejména hladkého chodu kování) . Následuje zapravení vnitřních i vnějších špalet a montáž parapetů. Jakmile provedeme hrubý úklid (zametení), seznámíme Vás s ovládáním a údržbou nových oken a dveří a předáme Vám návod na jejich údržbu v podobě názorného letáku.

Zde si můžete přečíst postup zednického zapravení: 
 
Klasické zednické zapravení můžeme zahájit ihned po zatuhnutí PUR pěny. Okenní otvor nejdříve zbavíme zbytků pěny oříznutím. Horní a boční špaletu nahrubo omítneme  a podbetonujeme parapetní rovinu (podklad pro usazení vnitřního parapetu), posléze naneseme jemnou omítku a spojíme ji za pomoci jemného vyhlazení se stávající omítkou. Nakonec usadíme vnitřní parapety na montážní lepidlo nebo PUR pěnu, seřízneme jejich konce podle potřeby a nasadíme boční krytky. Vzniklé spáry zahladíme akrylovým tmelem.

Zednické zapravení s použitím polystyrenu na špaletách montážního otvoru má v mnoha směrech identický průběh jako klasické zapravení. Rozdíl však spočívá v tom, že na původní špalety nalepíme speciální polystyrenové pásy dle rozměru špalety,  nalepíme tzv. „perlinku“ (speciální fólii, která udrží omítku na hladkém podkladu) a přestěrkujeme. Základní zapravení venkovních špalet provedeme kolem okna akrylovým tmelem.

Je-li součástí díla montáž venkovních parapetů, zahajujeme ji stejně jako u vnitřních parapetů podbetonováním parapetní roviny, pokud je zapotřebí. Pokračujeme úpravou seříznutím na požadovaný rozměr, usazením pomocí akrylového lepidla a přišroubováním k podkladovému profilu.
ZÁRUČNÍ I POZÁRUČNÍ SERVIS
 
Po montáži pro Vás, v případě potřeby, zajistíme i servis našich oken. Stačí nás kontaktovat a my zajistíme návštěvu servisního technika a to i v případě, že jsou okna po záruční době.
 
Obsluha a údržba oken 
Okna a dveře potřebují údržbu stejně jako každý jiný výrobek. Pravidelnou údržbou a správnou obsluhou zajistíte bezchybný provoz a delší životnost výrobku. 
Po montáži Vás náš pracovník kromě ovládání výrobku seznámí i s touto běžnou údržbou oken:
  • pohyblivé díly u kování je potřeba v průměru 1 x ročně naolejovat (olejem bez obsahu kyselin a pryskyřic - např. olej na šicí stroje)
  • k čištění okenních profilů doporučujeme vlažnou vodu se saponátem (nesmíte použít žádné abrasivní a drsné prostředky) 
  • jestliže po namontování pokračují stavební práce, které neprovádíme, musí se okna pečlivě zakrýt, aby nedošlo k jejich poškození, plastové podložky pod okny musí zůstat (při vytáhnutí může dojít k mírnému poklesu, který však velmi ovlivní funkčnost okna).
  • k běžné údržbě patří i seřízení oken - pokud se okno těžko zavírá, je možné, že je křídlo trochu posunuto a je třeba nastavit pomocí imbusového klíče jeho správnou polohu  
  • pomocí imbusového klíče lze i regulovat přítlak křídla k okennímu rámu 

Při dodržování těchto pokynů Vám naše okna budou sloužit k plné spokojenosti


Copyright © 2013. All Rights Reserved.